antiSevgili Bayanlar , yıllar geçtikçe doğal yıpranma süreci ile birlikte gerek cildimizde , gerek vücudumuzda bazı değişim ve deformasyonlar oluşmaktadır.

Özellikle menapoz dönemi ile birlikte yaşanan hormonal değişimlere bağlı olarak yüzümüzde beliren çizgiler ve sarkmalar , bacaklarımızda oluşan selülit ve deformasyon , belimizin kalınlaşması , bir türlü eritemediğimiz göbeğimiz elbette ki zaman zaman hepimizin eski resimlerimize bakıp derin bir ” ahh ! ” çekmesine ve paniğe kapılmasına neden olmaktadır.

Şunu bilmeliyiz ki ; doğanın kuralı gereği bu yıpranma süreci son derece doğal ve kaçınılmaz bir oluşumdur .Bizler bu dönemi en iyi şekilde geçirmek için üzülmek yada paniğe kapılmak yerine tüm bu değişimleri yaşanmış yılların gerçek kanıtı olarak görebilmeyi öğrenmeli , hayatta ve sağlıklı olduğumuz için şükretmeliyiz.

Ancak bu demek değildir ki kendimizi kapıp koyuverelim. Amacımız yaşımız ilerliyor olsa da bilim ve teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanarak , sağlıklı bir şekilde ,kaş yapalım derken göz çıkarmadan , yaşlanma etkilerini sıfırlayamasak da olabildiğince aza indirmek yada yıpranma oluşum sürecini yavaşlatmak olmalıdır.

Unutmayın ki doğru beslenmek , düzenli egzersiz yapmak , sağlık kontrollerimizi aksatmadan yaptırmak , belirli aralıklarla cilt ve vücut bakımı yaptırmak size bu konuda çok yardımcı olacaktır.